Jak to vymyslet? :-)

Dobrý den, jdu si k vám pro radu. Zároveň se omlouvám, ale mám v hlavě tolik otázek. S přítelem jsme spolu skoro 10 let. Chtěli bychom velmi malou uvolněnou svatbu, nepotrpíme si na veliké oslavy a tak... Svědci a pozvat max 15 lidi. A teď jak to udělat? Líbilo by se nám mít obřad odpoledne tak 15 hod., a pak přejet s těmi, co by chtěli do jedné místní kavárny. Mají tam výborné a dražší zákusky, neni to ta typická cukrárna s laskonkami. Není to moc hloupé? Další věc je, jak to napsat na oznámení? Aby nečekali velkou hostinu. A musí být vývazky a výslužka? Svatba bude v dubnu venku. Jak se řeší špatné počasí? Pro nás a dodávajícího nějaký altánek, ale hosti si vezmou vlastní deštníky? A jak dlouho vlastně takový obřad trvá?
Odpovědět
Zrovna nedávno jsem byla na svatbě, která byla v mnoha věcech podobná - a přišlo mi to fajn: Obřad v 15hod. (ale církevní, takže to bylo delší), pak jsme se přesunuli do kavárny na pohoštění. Vývazky nebyly a výslužka taky ne. - Problém bych v tom neviděla, prostě si to udělejte, jak chcete. Instrukce nebo upozornění na styl pohoštění nemusíte psát do oznamka - my jsme např. pozvaným posílali mailem zvláštní info. A do takového mailu se to dá napsat normálně, např. po obřadu Vás zveme na malé pohoštění do kavárny XY. Pokud by to byla opravdu krátká instrukce, vejde se to i na oznamko. S tím venkovním obřadem neporadím, nemám zkušenost.
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od tofika:

Dobrý den, jdu si k vám pro radu. Zároveň se omlo…
@tofika Tak pokud máte na matrice domluvený obřad na 15h v daném místě, tak tam už asi vyřešený altánek bude. Nebo se mi z tvé otázky jen zdá, že ještě nemáte domluvenou matriku? :) Určitě si nedělej starost s očekáváním hostů. Na pozvánku bych napsala, že je pak zvete do vybrané kavárny na pohoštění, kterou budete mít rezervovanou a pohoštění asi určitě bude na Vás. Můžete to vymyslet i jako druhou část pozvánky, také jsme to tak měli - pozvánka na svatbu, druhá část pozvánka na večeři/party a instrukce k darům. My jsme neměli ani vývazky, ani výslužku tak, jakou jí lidé znají. Měli jsme výšlužku v podobě perníkových srdíček s našimi iniciály, které mi upekla a nazdobila mamka. Stojánek se srdíčky byl vedle krabice na obálky s nápisem: Děkujeme za Vaše dary! Důvtipným došlo, že si mají nabídnout. :) civilní obřad trvá kolem 15 min. Zda si hosté vezmou deštníky bych neřešila, nejste jejich rodiče, abyste jim radili, jak se obléknout správně dle počasí :)
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od capwest:

@tofika Tak pokud máte na matrice domluvený obřad…
@capwest pravda, když to čtu zpětně, tak si dělám starosti se zbytečnými věcmi. Matrika, altánek je zařízené. S těmi perníčky je to dobrý nápad 👍. Oznámení na obřad a pozvánku ke stolu bych chtěla mít také rozdělené. Jen si nejsem jistá s tím pozváním ke stolu. Takové to klasické ,,Srdečně Vás zveme ke svatebnímu stolu,, mi přijde divné, když to nebude klasický oběd ale posezení. Spíš me napadlo něco jako ,,Zveme Vás ke společnému posezení v kavárně xxx,,. A hlavně místo, kde to bude se může rovnou zahrnout do té věty? Všude jsem našla jen kartičky s jednou větou, ale nikde zadna informace, kde to bude. Snad je to srozumitelné 🙈
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od tofika:

@capwest pravda, když to čtu zpětně, tak si dělám…
@tofika napada me neco jako Po obřadu Vás zveme na sladkou tečku do kavárny XY
Odpovědět

Odpověď na příspěvek od tofika:

@capwest pravda, když to čtu zpětně, tak si dělám…
@tofika Vzdyt si tam muzete napsat co chcete, nemusite se drzet zadnych osvedcenych (a vetsinou nudnych) vzoru. My meli oznameni za trech dilu - "klasicke" oznameni s mistem obradu a casem, instrukce k darum, ubytovani, dresscodu a detem (respektive jejich neucasti) a na posledni karticce bylo RSVP s kontaktem. A na kazdou jsme davali nas vlastni text.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?